ספר ילדים

איזה חג לי

כתיבה: עידית להמן

איורים: לירז גינת

על הספר

כל הסיפור הזה נולד מסיפור אמיתי שקרה לי בבית.

צהרים אחד ראיתי את הבן שלי יושב ליד החלון, ילד מתוק בן שלוש, בוהה ברחוב השקט והריק בעיניים כמהות.

"למה אי אפשר ללכת לגן יותר?" הוא שאל אותי מלא בעצב "ולמה אי אפשר ללכת לשחק במתקנים בפארק? ולמה החברים שלי לא יכולים לבוא לשחק איתי? ולמה אי אפשר ללכת לסבא ולסבתא?"

כמעט בכיתי וחשבתי שילד בן שלוש לא צריך להיות כל כך עצוב. עניתי את התשובה הראשונה שעלתה לי לראש. "זה הכול בגלל… חג הקורונה!" אמרתי לו.

פתאום כל העצב נעלם. הבן שלי הסתובב אליי עם חיוך מסוקרן ושאל אותי "חג הקורונה? איזה מן חג זה?" ביחד המצאנו מנהגים, מצוות ואיסורים לחג הקורונה, וצחקנו, וחייכנו. ופתאום כל התקופה הזאת נראתה כל כך אחרת, כל כך רגועה וטובה.

כתבתי על כך פוסט שהביא בעקבותיו תגובות רבות ונלהבות. אחת מהן הייתה: "למה שלא תהפכי את הפוסט לספר ילדים?" בהתחלה חשבתי שזה רעיון טיפשי, אבל אחרי כמה ימים חשבתי לעצמי "בעצם, למה לא?" והחלטתי לצאת לדרך. "בטח אני לא האמא היחידה שלא רצתה להתחיל לדבר עם ילד בן שלוש על וירוסים ולהפחיד אותו" אמרתי לעצמי, "בטח יש בעולם עוד אבות ואמהות, ואולי גם סבים וסבתות, שרוצים למצוא הסבר אחר, רגוע ופשוט, מצחיק ומחויך, לכל המציאות ההזויה הזאת שנפתה עלינו"

עכשיו נותר רק עניין הזמן. פניתי להוצאות שקיבלו את הספר, אך התרשמתי שכל התהליך דרכן יארך זמן. החלטתי לעשות הכול לבד. ואז יצאתי למסע. מבצע הוצאת ספר תוך חודש מרגע הרעיון. תודה לאל, המבצע הצליח, והספר המוכן רק מחכה לכם בלחיצת כפתור.

מקווה שהוא יעזור לכם ממש כפי שעזר לי.

עידית

המלצות על הספר:

7. יאירה הלפרט כהן, אמא לילדים צעירים
7. יאירה הלפרט כהן, אמא לילדים צעירים
קרא עוד
"אני ממליצה על הספר בחום!!! הוא מתווך לילדים ממש יפה את הקורונה. הבן שלי שאל מלא שאלות וזה נתן לנו מקום לשוחח על הכול. וזה כתוב בצורה מאוד נגישה ומובנת, וגם האיורים מקסימים"
תהילה יאיר, אמא לילדים צעירים
תהילה יאיר, אמא לילדים צעירים
קרא עוד
"ממליצה בחום, קראתי לבן שלי בשבת והוא נהנה וגם בעלי מצטרף ואומר שאת מוכשרת מאוד ושהספר מקסים"
רעות ברודי, אמא לילדים צעירים
רעות ברודי, אמא לילדים צעירים
קרא עוד
"ממליצה על הספר מאוד!!! ממש תיווך נהדר לילדים שעושה סדר בבלגן. כבר הקראתי לבן שלי איזה 15 פעם... ואחרי כל פעם הוא מבקש שנעבור דף דף כדי כדי למצוא את הציפור ושאשאל אותו שאלות"
יעקב שוורץ, סבא לנכדים צעירים
יעקב שוורץ, סבא לנכדים צעירים
קרא עוד
"לא מתפלסף, כתיבה לעניין, מעט מילים הרבה תוכן, מקורי ועבודה מקצועית. אני מוקסם ממש"
מרשה גלבר, סבתא וגננת לשעבר
מרשה גלבר, סבתא וגננת לשעבר
קרא עוד
נהניתי מאוד מספרה של עידית, איזה חג לי. עם הנסיון שלי כמורה לגיל הרך וגם כסבתא, עידית הצליחה לספר בפשטות ובצורה מדויקת את נושא הקורונה. עם הומור ואיורים מקסימים- הספר הוא בדיוק מה שהיה חסר בשוק. ממליצה בחום!
הקודם
הבא

המלצות

9. NO NEED FOR THIS SECTION

סרטון

גילאים מומלצים

גילאים 2-6

מחיר מומלץ

מחיר מומלץ: 64 ₪

למזמינים עשרה ספרים ומעלה משלוח חינם

תמונה של הספר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן