בלוג

משב הרוח - אם אומץ היה חיה

אם אומץ היה חיה, איך היינו קוראים לה?

חיה? אמיצה?

לא. לא התכוונתי לשם. התכוונתי איך היינו קוראים לה לבוא?

מה היינו אומרים?

אומץ בואי? אומץ בוא? או אולי שורקים, כמו ששורקים לכלב? צועקים עליו לבוא מייד? סוחבים בכוח? יושבים ומחכים שיבוא להתחכך בבגד שלנו? מאיימים עליו שהוא חייב לשמוע בקולנו או שיקבל עונש? מציעים לו פרס על התנהגות יפה? סולחים לו כשהוא לא בא בזמן, או זוכרים את זה לנצח?

אם אומץ היה חיה איך הוא היה נראה? גדול? קטן? עם פרווה? מהיר? איטי? עם טלפיים? לוחמני? בראש שרשרת המזון או בתחתיתה? איזה קול הוא היה עושה כשמישהו היה בא ומאיים עליו? הוא היה בורח או נלחם?

אם אומץ היה איש, איך הוא היה מתנהג? מבויש? עם יותר מידי ביטחון? מתנשא? יודע כל? נחבא אל הכלים? יוצא רק כשצריך אותו?

אם אומץ היה חיה הוא היה חיית המחמד שלנו? החיה שאנחנו מפחדים ממנה שכשאנחנו רואים אותה ברחוב אנחנו חוצים את הכביש? החיה היפה שיש לשכן ושאנחנו מקנאים בו אבל עושים כאילו בכלל לא אכפת לנו? החיה שאימצנו למרות שזה לא היה כל כך פשוט ובהתחלה היה צריך לתרבת אותה ולחנך אותה להתאפק?

טיפ-טיפה מהאומץ:

קחו נייר ותדמיינו את חיית האומץ שלכם. כתבו שם את הפירוט המלא [לאלו שאוהבים אומנות, מוזמנים גם לצייר] איך היא נראית, ואיך הייתם רוצים שהיא תראה. תחשבו איך אתם יכולים לקרוא לה ולזמן אותה לבוא אליכם לבקר מידי פעם. שוחד? פרס? איום? בניית חברות איתנה?

בלשון האומץ:

צריך להתאמץ כדי לאמץ את האומץ כדרך חיים.

חורצים משפט:

כל חלום מתחיל ברגע אחד של אומץ

גם הוא מהנביאים:

"ויצר ה' אלוקים מן האדמה כל חית השדה ואת כל עוף השמים ויבא אל האדם לראות מה יקרא לו וכל אשר יקרא לו האדם נפש חיה הוא שמו" בראשית ב', יט'

חיים בסרט:

יצירת[י] השבוע:

רוצים לקבל בכל שבוע קישור לפוסט החדש של הבלוג? לחצו כאן 

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן